Kongo
Voyage au Congo
Gide od června 1926 do května 1927 se svým milencem Marcem Allégretem procestoval koloniální Francouzskou rovníkovou Afriku. Úspěšně se dostali do Středního Konga (dnes Konžská republika), Ubangi-Shari (dnes Středoafrická republika), nakrátko přišli do Čadu a potom do Kamerunu, odkud se vrátili do Francie. Gide převyprávěl svoje putování v Cestách po Kongu (Voyage au Congo, 1927) a Návrat z Čadu (Le Retour du Tchad, 1928).
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!