Měli odvahu žít. Odboj na Uherskobrodsku 1939-1945.
Kniha je výsledkem téměř třicetiletého vědeckého
úsilí, se kterým se autorka věnovala
získávání primárních pramenů k problematice
odboje na území politického okresu
Uherský Brod v letech 1939–1945. Téma,
které za uplynulých sedmdesát let nebylo
v komplexnosti zpracováno, je rozdělené
podle časového sledu do šesti kapitol.
Vedle archivních materiálů kniha vychází
také z ústních výpovědí více než 140 osob
a svým obsahem je plně začleněna do celoprotektorátního
dění. Všímá si výjimečnosti
postavení okresu na hranici se Slovenskem,
vedle Uherskobrodska zachycuje podrobně
i odboj na Bojkovicku a zasahuje až do
okresů Zlín, Uherské Hradiště a Hodonín.
Publikace je doplněna tabulkami a více než
520 fotografiemi.
úsilí, se kterým se autorka věnovala
získávání primárních pramenů k problematice
odboje na území politického okresu
Uherský Brod v letech 1939–1945. Téma,
které za uplynulých sedmdesát let nebylo
v komplexnosti zpracováno, je rozdělené
podle časového sledu do šesti kapitol.
Vedle archivních materiálů kniha vychází
také z ústních výpovědí více než 140 osob
a svým obsahem je plně začleněna do celoprotektorátního
dění. Všímá si výjimečnosti
postavení okresu na hranici se Slovenskem,
vedle Uherskobrodska zachycuje podrobně
i odboj na Bojkovicku a zasahuje až do
okresů Zlín, Uherské Hradiště a Hodonín.
Publikace je doplněna tabulkami a více než
520 fotografiemi.
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!