Plzeň v letech 1914–1918: Jak se žilo Plzeňanům v době Velké války
Jak se žije lidem ve válce, v nebezpečí, v konfliktu? Z logiky věci špatně, alespoň tak zní okamžitá odpověď na tyto otázky. Žilo se tedy Plzeňanům v letech 1914-1918, v době Velké války, špatně? A žilo se špatně všem? Poslední otázka naznačuje, že tomu tak patrně nebylo. A rozbor faktů na základě studia odborné literatury a historických pramenů odpovídá na otázky, kdo z Plzeňanů nejspíš válku prožíval hůř: muž či žena, Čech či Němec, bohatý či chudý, zdravý či nemocný? Jak se dařilo učitelům a jejich žákům? Jak snášeli válku umělci a jejich publikum? A můžeme událost staré více než 100 let srovnávat se situací dnes?
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!