Pomník na Veselíčku : k 100. výročí odhalení pomníku vojákům zemřelým v letech 1805-1814
Zámek ve Veselíčku sloužil během napoleonských válek jako vojenská nemocnice. Na následky zranění a nemocí zde zemřelo cca 700 vojáků. Byli pohřbeni na návrší zámeckého kopce, kde byl v upomínku na zemřelé zřízen pomník (r.1905).
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!