Proč?
Zašto?
Podtitul: "Svědectví o životě s dr. Oldřichem Peclem a o pražském procesu roku 1950".
První české vydání vzpomínek Any Milić-Peclové, manželky právníka a podnikatele Oldřicha Pecla, popraveného v politickém procesu s Miladou Horákovou a dalšími v roce 1950 za údajnou špionáž. Jeho žena, sestra jugoslávského diplomata, strávila dlouhé měsíce ve vyšetřovací vazbě, poté byla vyhoštěna ze země. V memoárové knize se vrací k letům stráveným v Československu a k aktérům procesu i dalším osobnostem, s nimiž se Peclovi v Praze stýkali.
První české vydání vzpomínek Any Milić-Peclové, manželky právníka a podnikatele Oldřicha Pecla, popraveného v politickém procesu s Miladou Horákovou a dalšími v roce 1950 za údajnou špionáž. Jeho žena, sestra jugoslávského diplomata, strávila dlouhé měsíce ve vyšetřovací vazbě, poté byla vyhoštěna ze země. V memoárové knize se vrací k letům stráveným v Československu a k aktérům procesu i dalším osobnostem, s nimiž se Peclovi v Praze stýkali.
Komentáře
Přihlas se, abys mohl/a přidat komentář.
Zatím žádné komentáře. Buď první!